22 maja 2015

Obywatel NH

Celem projektu jest aktywizacja mieszkańców Nowej Huty do działań obywatelskich na rzecz społeczności lokalnej oraz wzmacnianie aktywnych postaw prospołecznych. Projekt jest otwarty dla dzieci, młodzieży, oraz dorosłych po 40 r. ż. i trwa od czerwca do grudnia 2015.

Podczas regularnych cotygodniowych spotkań uczestnicy zajęć będą mieli okazję poznać się bliżej, dowiedzieć więcej na temat swoich praw i możliwość wpływania na rzeczywistość społeczną, wspólnie poszukają problemów Nowej Huty i sposobów ich rozwiązania. W małych grupach, w twórczy sposób przygotują mini kampanie społeczne, które zaprezentują w grudniu 2015 roku. W tym celu chcemy wykorzystać następujące narzędzia: teatr zaangażowany społecznie, reportaż, grafikę/plastykę, happening, debaty publiczne, kampanie w Internecie.  Warsztaty będziemy prowadzić w Klubie Fruwająca Ryba, os. Na Skarpie 35. W ramach projektu w trakcie wakacji odbędzie się 4-dniowy wyjazd warsztatowy.

Chętnych do udziału w projekcie prosimy o zgłaszanie się pod nr 12 680 21 56, w godzinach pracy biura fundacji od 9:00 do 14:00.

Projekt „Obywatel NH” jest dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

FIO_MPiPS_logo1