– „BUNT” – PROJEKCJA MAPPINGU NA FASADZIE TEATRU LUDOWEGO

    • Contrast
    • Layout
    • Font

Zapraszamy 4 października na plac przed Teatrem Ludowym. Pokaz o godz. 21.00. Paweł Bohater: To opowieść o ludziach, którzy zbuntowali się przeciwko reżimowi, zakłamaniu i zniewoleniu

Człowiek kontra system.
Informacja kontra propaganda.

W Nowej Hucie miały miejsce dwa strajki, walka o krzyż, liczne potyczki ludności z oddziałami Zomo. To tutaj podziemie działało na szeroką skalę. produkując “bibułę”, nadając nielegalne audycje, kopiując kasety wideo z filmami z zamieszek i dystrybuując je do innych części Polski.

To opowieść o ludziach, którzy zbuntowali się przeciwko reżimowi, zakłamaniu i zniewoleniu. Walczyli na wiele sposobów, ale najważniejszą bronią była informacja. Całość przedstawimy w multimedialnym widowisku będącym połączeniem grafiki, animacji i muzyki, stworzonym specjalnie na tę okazję i wyświetlanym na fasadzie Teatru Ludowego z okazji 70-tych urodzin dzielnicy.

ZAPRASZAMY! 4 października o godz.21.00 na fasadzie Teatru Ludowego odbędzie się projekcja mappingu będącego alegoryczną opowieścią o zmaganiach mieszkańców Nowej Huty z władzą komunistyczną.

Partnerzy

Back to top