– Projekt „Piękne życie”

    • Contrast
    • Layout
    • Font

Seniorzy z CASu Fruwająca Ryba biorą udział w projekcie „Piękne życie”, który jest jednym ze zwycięzców czwartej edycji konkursu „Działajmy razem”. Konkurs ten ma na celu popularyzację działań integrujących różne grupy wiekowe – seniorów i młodzież.

Wnioskodawcą jest XI Liceum Ogólnokształcące im Marii Dąbrowskiej w Krakowie. Główną autorką projektu jest pedagog szkolny Mariola Wolska-Surmasz, a ze strony uczniów współautorkami projektu są uczennice klasy 2F (profil pedagogiczny) – Karolina Kolarska, Oliwia Bartkowiak i Angelika Zuwała. Uczestnikami projektu są uczniowie XI Liceum Ogólnokształcącego im M. Dąbrowskiej w Krakowie pod opieką pedagog szkolnej oraz seniorzy należący do CAS „Fruwająca Ryba” w Nowej Hucie, działającego pod egidą fundacji „Ukryte Skrzydła”.

Projekt zakłada realizację różnego rodzaju wspólnych działań – warsztatów, wyjazdów, spotkań, podczas których uczestnicy będą poznawać ciekawe dziedziny sztuki i zdobywać nowe umiejętności. Projekt ruszył w czerwcu, ale będzie kontynuowany aż do grudnia 2018 r., kiedy to nastąpi Wielki Finał, podczas którego zaprezentujemy wszystko to, co uda nam się wypracować i czego się nauczymy.

Na początek warsztaty malarstwa i wyjazd połączony z plenerem malarskim, a od września kolejno warsztaty aktorskie, kaligrafii, kulinarne, dekoratorskie i oczywiście kontynuacja malarskich.

Partnerzy

Back to top